darmowe statystyki strony
darmowe statystyki strony

USA

wtorek, 27 kwietnia 2010

 

Orlando

 

Tagi: Orlando USA
20:52, zuzankaonly , USA
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 kwietnia 2010

KEY WEST

 

https://www.youtube.com/watch?v=mA5KWZrPiVM&feature=player_detailpage

Key West to chyba najbardziej niesamowite miejsce jakie widziałam. Podobno na Key West ciązy indiańska klątwa, zgodnie z którą, kto raz znajdzie się na wyspie, do końca życia będzie chciał na nią powrócić. Sadze, że, że klątwa działa na każdego kto zobaczy choć raz KEY WEST. Jest to  wyspa, uznawana za najbardziej wysunięty na południe punkt kontynentalny USA. Jako część Florida Keys, oddziela Ocean Atlantycki od Zatoki Meksykańskiej.

 

 

Key West

Sama atmosfera wyspy jest niesamowita i pociagajaca. Przede wszystkim jest to miejscowością typowo turystyczno-wypoczynkowa. Key West posiada  bardzo bogate zaplecze hotelowe, gastronomicznym, rozrywkowe i żeglarskie. Poza tym jak na taką mieścinę(6km wzdłuż i 3 wszerz)  szeroką ofertą muzealną. Na uwagę zasługują: obelisk symbolizujący najdalej wysunięty na południe punkt kontynentalny USA – The Southernmost Point, plac Mallory Squarre znany jako najlepszy punkt widokowy przepięknych zachodów słońca (oraz miejsce miejsce licznych lokalnych występów), oraz dom  Ernesta Hemingwaya pełniący obecnie rolę muzeum oraz.

 

 

Co czyni Key West takim wyjątkowym? Hmm wg. mnie ludzie,  niepowtarzalna atmosfera luzu, i to "cos". Dla każedego tym czyms będzie co innego. Dla jednych niespotykane muzea, dla drugich super drinki i imprezy, koncerty, czy tez niesamowite widoki…

Każdy znajdzie tu coś co go urzeknie i sprawi, że będzie chciał jeszcze tu wrócic KEY WEST

Tagi: Key West USA
10:52, zuzankaonly , USA
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 30 marca 2010

Palm Beach mały raj na ziemi. Jest to najdalej na wschód wysuniętym punkt półwyspu florydzkiego. Położone jest na długiej i wąskiej wyspie mierzejowej.

Palm Beach

 

 Palm beach

 

 

Tagi: Palm Beach
09:06, zuzankaonly , USA
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 25 marca 2010

miami                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Najbardziej ekscytujace miasto Florydy to właśnie Miami. Jest to niezwykle piekne miejscem łaczące nowoczesność z pięknymi widokami.  To nie klimat ani krajobraz, lecz także ludzie czynią Miami miejscem jedynym w swoim rodzaju.

 

 

 Takie zachody słońca urzekną każdego

 

 

 

Tagi: Miami USA
22:06, zuzankaonly , USA
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 marca 2010

Półwysep Florydzki jest najdalej wysuniętym na południe obszarem Stanów Zjednoczonych. Opływają go wody Zatoki Meksykańskiej od zachodu i Oceanu Atlantyckiego od wschodu Floryda to jednak nie tylko piekne plaże plaże, aż 70 % obszaru półwyspu pokrywają lasy i tropikalna roślinność. Już sama swa nazwę Floryda wizaże z ta roślinnością, Nazwę La Florida (kwiat) nadał półwyspowi jego hiszpański odkrywca Ponce de Leon będący pod wrażeniem napotkanego bogactwa roślinności. Ponadto znajdują się tu także ogromne obszary bagienne, na których znacznej części ustanowiono Park Narodowy Everglades. Atrakcja tego parku są żyjące w swoim naturalnym środowisku aligatory.

aligator

Znanym ośrodkiem wypoczynku i rozrywki którego odwiedzenie polecam jest Miami. Miasto to jest modnym miejscem zamieszkania wśród znanych i bogatych przedstawicieli filmu, biznesu i sportu. Któż z nas nie oglądał CSI Miami i nie zachwycał się widokami tego pieknego miasta. Kolejny punkt atrakcji to Orlando olbrzymie centrum rozrywki znane jako Disney World. Zabawa tu jest atrakcyjna nie tylko dla dzieci, każdy znajdzie tu cos dla siebie. Będąc na Florydzie nie można nie odwiedzić otwartego dla publiczności Centrum Kosmicznego Kennedy Space Center. No i na koniec oferujemy Key West. To nie tylko dom Hemingwaya ale także to typowe miejsce wypoczynku. O każdej porze roku panuje tu niespotykany nigdzie indziej wakacyjny nastrój . Chyba nie musże pisać lepszego uzasadanienia dlaczego postanowilismy zabrac tu wycieczkę i skąd wpadł nam pomysł z organizacją. Wycieczkę zaczelismy trochę nie poklej bo od Parku Everglades, ale taka była wola uczestników. Zdjęcia poniżej pokazą doskonale dlaczego warto ten park odwiedzić. Ja przynajmniej nigdy nie byłam w miejscu gdzie można, ąz tak bardzo zbliżyc się do aligatorów. Ale nie tylko aligatory są atrakcja tego miejsca ale tez ptactwo i niesamowita roślinność.

cdn

Park Everglades

Everglades

Może na pocżatek troche oficjalnych informacji.

Park Narodowy Everglades  - park połozony jest w południowej czesci stanu Floryda. Obecna powierzchnia praku wynosi  6 105 km². Jest to największy obszar dzikiej przyrody subtropikalnej, zachowany w Stanach Zjednoczonych. Jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym w kontynentalnej części USA.

Park ten został stworzony w celu ochrony ekosystemu lasów namorzynowych. Stanowi największy las namorzynowy na północnej półkuli i jest jednym z najważniejszych miejsc rozrodu tropikalnych ptaków brodzących. Ma również znaczenie gospodarcze - zaopatruje w wodę pitną całą południową część Florydy. Rocznie odwiedza go ponad milion turystów.

Na krajobraz parku składają się: błota, wysepki, subtropikalne obszary z mangrowymi szuwarami, namorzyny oraz bardzo różnorodna flora i fauna. Wśród soczystej roślinności dominują: palmy, cyprysy, sosny błotne, paprocie, lilie. Natomiast ze zwierzat dominuja: aligatory, żółwie, gekony, węże, szare lisy, oposy, wydry, jelenie, pelikany: brązowy i biały, czaple, bociany, ibisy i orły.

Co tak przyciąga tu turystów? Niepowtarzalna przyroda, chęcć poczucia dreszczyku emocji w czasie spotkania oko w oko z aligatorem, chęc zbliżenia się z naturą. Powodów może byc wiele mnie osobiscie do odwiedzenia tego miejsca zachęcił ten filmik

http://www.theevergladesstory.org/film/

 

strażnicy znaku

Czy już same te zdjęcia nie są zachęcające. Cóz może być bardziej zachecajace niż tacy turyści spotkani na szlaku. Aligatory sa tu wszedzie to ich dom i królestwo.

autostopowicz

 

Ale Everglades to nie tylko park narodowy, wiele razy zabierałam tez na wycieczkę na farmę aligatorów. Doznan z tej farmy nie da się porównać z niczym innym

Farma Aligatorów

Tu można zrobić sobie niepowtarzalne zdjęcia trzymając aligatory i węże na rękach:)

 

 bliznaki

Na farmie można obejrzec niespotykane show z aligatorami, wrazenia zapieraja dech w piersi. Jedna z atrakcji sa pocałunki z aligatorami. Po skończonym show można zrobic sobie fantastyczne zdjęcia z aligatorem na rękach. Bilet na farmę  to tylko 23$ za dziecko 15$. Wchodząc na afrme wchodzimy przez sklep z pamiątkami gdzie można kupic wszelkie możliwe akcesoria z aligatorami, tj. czapeczki, koszulki zawieszki, figurki etc

 

 

 

 

22:45, zuzankaonly , USA
Link Dodaj komentarz »