darmowe statystyki strony
darmowe statystyki strony
Kategorie: Wszystkie | Brazylia | Hong-Kong | Jezioro Como | Kraków | Majorka | USA | Wiedeń
RSS
wtorek, 27 kwietnia 2010

 

Orlando

 

Tagi: Orlando USA
20:52, zuzankaonly , USA
Link Dodaj komentarz »
piątek, 02 kwietnia 2010

KEY WEST

 

https://www.youtube.com/watch?v=mA5KWZrPiVM&feature=player_detailpage

Key West to chyba najbardziej niesamowite miejsce jakie widziałam. Podobno na Key West ciązy indiańska klątwa, zgodnie z którą, kto raz znajdzie się na wyspie, do końca życia będzie chciał na nią powrócić. Sadze, że, że klątwa działa na każdego kto zobaczy choć raz KEY WEST. Jest to  wyspa, uznawana za najbardziej wysunięty na południe punkt kontynentalny USA. Jako część Florida Keys, oddziela Ocean Atlantycki od Zatoki Meksykańskiej.

 

 

Key West

Sama atmosfera wyspy jest niesamowita i pociagajaca. Przede wszystkim jest to miejscowością typowo turystyczno-wypoczynkowa. Key West posiada  bardzo bogate zaplecze hotelowe, gastronomicznym, rozrywkowe i żeglarskie. Poza tym jak na taką mieścinę(6km wzdłuż i 3 wszerz)  szeroką ofertą muzealną. Na uwagę zasługują: obelisk symbolizujący najdalej wysunięty na południe punkt kontynentalny USA – The Southernmost Point, plac Mallory Squarre znany jako najlepszy punkt widokowy przepięknych zachodów słońca (oraz miejsce miejsce licznych lokalnych występów), oraz dom  Ernesta Hemingwaya pełniący obecnie rolę muzeum oraz.

 

 

Co czyni Key West takim wyjątkowym? Hmm wg. mnie ludzie,  niepowtarzalna atmosfera luzu, i to "cos". Dla każedego tym czyms będzie co innego. Dla jednych niespotykane muzea, dla drugich super drinki i imprezy, koncerty, czy tez niesamowite widoki…

Każdy znajdzie tu coś co go urzeknie i sprawi, że będzie chciał jeszcze tu wrócic KEY WEST

Tagi: Key West USA
10:52, zuzankaonly , USA
Link Dodaj komentarz »