darmowe statystyki strony
darmowe statystyki strony
Kategorie: Wszystkie | Brazylia | Hong-Kong | Jezioro Como | Kraków | Majorka | USA | Wiedeń
RSS
niedziela, 31 stycznia 2010

 

Po całym dniu targów nie ma jak relaks w parku. To zdumiewające, że między tymi wieżowcami istnieje taka oaza spokoju

 

 

 

Tagi: Hong-Kong
21:32, zuzankaonly , Hong-Kong
Link Dodaj komentarz »

 Świątynia

Hong-Kong to nie tylko nowoczesność. W świątyniach można znaleźć cisze i skupienie

 

 

 

 

 

 

Tagi: Hong-Kong
20:58, zuzankaonly , Hong-Kong
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 stycznia 2010

 

Największa atrakcją jest największy na świecie posąg Buddy. Przejażdżka zaczyna sie niedaleko stacji Tung Chung, a konczy sie w okolicach wioski Ngong Ping i górującego nad nią posagu Buddy Tian Tan. Sama podroz na góre obfituje w niesamowite widoki. Z okien kolejki widac Tung Chung Bay, lotnisko oraz Lantau North Country Park.

\

Na górze zdjęcie zrobione z kolejki.

 

 

 

 

 Tlumy wokół posagu bez względu na pore roku sa ogromne. Można stad podziwiam piekną zielona panoramę.  Wielką atrakcją jest  klasztor buddyjski Po Lin, lezacy kilkaset metrow dalej. Panuje tu niesamowita atmosfera naprawde można się wyciszyć.

 Posąg pozostawia niesamowite wrażenie, imponuje jego wielkość i majestat.

 

Do posagu Buddy trzeba się wdrapac po 200 stopniach.

Warto zobaczyc The Peak (lub Victoria Peak) czyli szczyt wzgorza na wyspie Hong Kong, z ktorego ma sie dobry widok na cala okolice, z Kowloon wlacznie. Wjechac tam mozna tramwajem odjezdzajacym z okolic Central. Na szczycie widok jest naprawde piekny, szczególnie polecam to miejsce nocą, kiedy całe miasto oświetlone jest tysiącami lamp i świateł Atrakcja jest niewątpliwie wypicie drinka czy zjedzenie kolacji patrzac na panorame miasta. Ceny sa w barach kosmiczne ale  i tak sadze ze warto.

Oczywiście należy się  tez wybrac promem na wieczorny pokaz świateł, który robi niesamowite wrażenie. O każdej porze na zatoce, ruch jest juz dosc spory, swoje trasy pokonuja promy z Kowloon, promy do Macau i wielu okolicznych wysp oraz kutry, barki, a nawet dwuosobowe lodki wypchane towarami.

Dla osób które mają  duzo czasu polecam Ocean Park. Ten wodny park , to nie tylko przyprawiająca o dreszczyk emocji kolejka linowa , ale także bliskie spotkania z delfinami i plaża. Na odwiedzenie tego miejsca trzeba poświęcic cały dzień.

Nie polecam  tutejszego Disneylandu. Niestety to strata czasu   

Tagi: Hong-Kong
21:02, zuzankaonly , Hong-Kong
Link Dodaj komentarz »
piątek, 15 stycznia 2010

 Do Hong-Kongu latam średnio dwa razy do roku na targi. To miasto za każdym razem mnie zachwyca. To prawdziwe połaczenie nowoczesności( taki mały Nowy York) z tradycją.

INFORMACJE PODSTAWOWE

Oficjalna nazwa: Specjalny Region Administracyjny Hongkong 
Ustrój: specjalny region administracyjny Chin 
Stolica: Victoria 
Język: chiński (kantoński), angielski 
Waluta: 1 dolar Hongkongu

Strefa czasowa: GMT +8.00

Szczepienia: Nie wymaga się szczepień ochronnych

Wypożyczenie auta: Prawo jazdy polskie ani międzynarodowe nie są honorowane.

Wizy: brak wiz na pobyt poniżej 90 dni, nie związanych z pracą

Istnieje obowiązek wizowy na granicy między Hongkongiem a Chinami kontynentalnymi. Od obywateli polskich wymagana jest wiza chińska, którą można uzyskać bezpłatnie w mieszczącym się w Hongkongu biurze komisarza MSZ ChRL (67/F Lower Block, China Resources Building, 26 Harbour Rd). Na wizę czeka się 2, 3 dni robocze. Osoby, które chcą uniknąć kolejek, mogą otrzymać wizę za odpłatnością 100 HKD w biurze China Travel Service (7883 Connaught Road Central,2/ F, China Travel Service Building, Sheung Wan). Tam też w ciągu kilku godzin można otrzymać wizę w trybie ekspresowym za 300 HKD. Osoby przybywające do Hongkongu z ChRL i zamierzające tam powrócić powinny zaopatrzyć się w wizę chińską z prawem dwukrotnego przekroczenia granicy, w przeciwnym razie będą musiały ubiegać się o ponowną wizę w biurze MSZ ChRL. Możliwe jest uzyskanie od ręki na przejściu granicznym 5dniowej, bezpłatnej wizy do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Shenzhen położonej na granicy z Hongkongiem. Wiże można uzyskac również przed wylotem.

 

Lotnisko: Międzynarodowy Dworzec Lotniczy znajduje się na sztucznej wyspie. Najdogodniejszym sposobem dostania się tam jest linia kolejowa - tw. Airport Express. Podróż ze stacji Hong Kong na lotnisko trwa ok.30minut.Oprócz tego można tam dojechac autobusami miejskimi oznaczonymi

Transport publiczny: metro, linie kolejowe,autobusy, mikrobusy, tramwaje, taksówki oraz promy  

Promy:

Połaczenia pomiędzy wyspami oraz innymi odleglymi punktami wybrzeża prowadzą promy New World First Ferry oraz Hong Kong and Kowloon Ferry Co (z przystani Central Ferry Piers).Szczególowy rozkład jazdy promów na Lantau, Cheung Chau i Peng Chau znajduje się pod adresem: http://www.nwff.com.hk/eng/fare_table/ 
Bilety na transport: karty "Octopus" 

Temperatura powietrza

 

  Rok I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Hong Kong 23,6° 16,5° 17° 19° 22,7° 25,8° 28° 29° 29,2° 28° 25,8° 22° 18,1

 

Taksówki w Hong Kongu

Słynne czerwone taksówki to wizytówka Hong-Kongu.

Widok na halę targową

Nie ma sensu próbować liczenia wszystkich wieżowców, które upchnięto na niedużym skrawku tej wyspy. Nowoczesność i technika uderza nas na każdym kroku

 

Nocleg: Zakwaterowanie na terenie Hongkongu nie jest tanie. Większość hoteli oferuje nowoczesny wystrój i bogatą gamę usług obejmujących 24-godzinny room sernice.  Generalnie wynajęcie dwuosobowego pokoju hotelowego waha się w granicach od 50-70 do 500 USD. W okresie dużych mitargów wskazane jest rezerwowanie miejsc z dosyć dużym wyprzedzeniem. Poza tym warto spojrzec na oferte hoteli niektóre dla uczestników targów maja specjalne zniżki.  

 

Tagi: Hong-Kong
20:56, zuzankaonly
Link Komentarze (1) »