darmowe statystyki strony
darmowe statystyki strony
Blog > Komentarze do wpisu

Majorka

 

Na temat Majorki jest wiele sterotypów, że banalna, hałaśliwa, droga, snobistyczna etc. Jest to bardzo krzywdzące dla tej przepięknej hiszpańskiej wyspy. Gdy dostalismy ofertę zorganizowania wycieczki dla grupy 10 osób nie wahaliśmy się ani chwili, gdyż Majorka to miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. To idealne miejsce dla miłośników ciszy jak i dobrej zabawy, wielbicieli zwiedzania jak i plażowania. Są tu miejsca bardzo zatłoczone jak i takie, w których znajdziemy spokój i cisze.

 

Uczestnicy naszej wycieczki chcą trochę pozwiedzać, ale też odpocząć. Po krótkim namyśle wybieramy Cala d Or. Jest to urocza turystyczna miejscowość malowniczo położona nad kilkoma plażami i zatoczkami. Brak tu typowych wielkich hoteli przypominających bloki, a nie miejsce do wypoczynku. Pełno tu niskich hotelików, barów i restauracji pomalowanych na biało oraz otoczonych ogromną ilością zieleni.

Pierwszego dnia po zakwaterowaniu zaproponowaliśmy naszej grupie wycieczkę do pięknej mariny w Cala d Or oraz zwiedzanie okolicy.

 

 

 

 

 

O 14.10 po obiedzie wsiadamy na pokład STARFISH i płyniemy do Cala Figuera. Po drodze podziwiamy ryby, które widać pod szklaną podłogą oraz piękne widoki wybrzeża. Cala Figuera to niezwykłe miejsce i chyba stąd pochodzi najwięcej zdjęć z Majorki. Przez niektórych ta wąska zatoczka wciśnięta między klify nazywana jest majorkańską małą Wenecją, czy słusznie to już kwestia gustu.

 

Dla mnie to miejsce jest wyjątkowe i romantyczne a kawa pita w tak pieknej scenerii smakuje wyśmienicie.

 Majorka to nie tylko piękne wybrzeże i miejscowości turystyczne, środkowa część wyspy to tereny rolnicze.

 

 

piątek, 11 czerwca 2010, zuzankaonly

Polecane wpisy